Młynek Baratza Vario- W
Świetny młynek gdzie zastosowano wbudowaną wagę, dzięki której możemy precyzyjne odmierzyć potrzebną ilość mielonej kawy. Vario-W jest idealny do French Pressu, oraz metod alternatywnych jak Chemex, Aeropress, dripper czy syfon.
Ustawiamy żądaną ilość, a młynek zrobi resztę.
Płaskie ceramiczne żarna produkowane są przez firmę Mahlkonig.
Ich zaletą jest większa wytrzymałość w stosunku do żaren stalowych, co wydłuża ich żywotność nawet dwukrotnie. Bardzo łatwe czyszczenie żaren.
Vario-W posiada pojemnik na zmieloną kawę, oraz nie posiada uchwytu na kolbę.
Obudowa wykonana jest z polerowanego metalu, oraz tworzywa sztucznego, które nie zbiera odcisków palców. Mielenie regulowane jest poprzez panel znajdujący się na froncie urządzenia.
Młynek posiada 3 przyciski, które można zaprogramować, a także przełącznik mielenia manualnego.
Waga zmielonej kawy z dokładnością do 0,1 g widoczna jest na wyświetlaczu.
Za pomocą panelu regulowana jest także grubość mielenia ziaren.
Baratza Vario-W oferuje 10 stopni makro, oraz aż 23 ustawienia mikro, co łącznie daje 230 kombinacji. Jest to więc świetne rozwiązanie dla miłośników espresso, którzy w młynkach poszukują bardzo dokładnych ustawień.
Żarna: Ø 54 mm, ceramiczne, płaskie
Grubość mielenia (mikrometry): 230 – 1150
Ilość stopni regulacji: 10 makro x 23 mikro = 230
Prędkość mielenia: 1,6 – 2,2 g/s
Prędkość żarna: 1350 RPM
Pojemność hoppera: 230 g
Pojemność pojemnika na zmieloną kawę: 170 g
Waga: 4,1 kg